خانه / ارتباط موثر / چگونه در سخنرانی تاثیر گذار باشیم؟

چگونه در سخنرانی تاثیر گذار باشیم؟

چگونه در سخنرانی تاثیر گذار باشیم؟

احساسات خود را به کار گیرید!

 ذهن هر کس بیانگر درون اوست!

ذهن هر کس بیانگر درون اوست! و این همان چیزی هست که مخاطب را بیش از هر چیز دیگری تحت تأثیر قرار میدهد؛! قسمتی از مغز ما فارغ از هر فرایند فکری منطقی فعالیت میکند واصولاً پایه ی احساسی دارد.! این قسمت در سطح ناخودآگاه با علائم قدرتمندی که هنگام مشاهده یا گوش کردن سخنان دیگرا ن دریافت میکند، سازگاری دارد.! ما به آنچه میبینیم اعتماد زیادی داریم! اما بالاترین سطح اعتماد را زمانی مشاهده میکنیم که چیزی را از طریق احساسات خود درک کنیم.

بنا بر این هنگامی که با فرد در یک سطح احساسی ارتباط برقرار میکنیم به احساساتی که منتقل میشوند به طور کامل اعتماد میکنیم! چرا که آنها را احساسات درونی خود میپنداریم .

انسانها احساسات و اعمال دیگران را به خودشان منعکس میکنند.

ما احساسات و اعمال دیگران را منعکس میکنیم! و به واسطه تجربیات فیزیکی و احساسی که خود از آنها داریم، به آنها اعتماد میکنیم .

محققان میگویند:

اکسی تو سین ماده ای است که بیش ترین نقش در ایجاد پیوند های احساسی بین انسان ها دارد!

این ماده در سیستم انعکاسی انسان ها نقش دارد!  و موجب بروز یکدلی،تفاهم و سخاوت میان گروه های مختلف اجتماعی میشود .

این ماده اعتماد را در انسان به جریان در می آورد، وفاداری را افزایش میدهد و با از بین بردن ترس – عاملی که در کسب و کار، گاهی کار ساز است – تمایل انسان ها برای  دوست یابی را  بالامی برد .

هنگامی که انسان ها گرد هم می آیند ، حجم بسیار بزرگ و پیچیده ای از ارتباطات غیر کلامی که بیانگر حالات و احساسات درونی آن هاست را شکل میدهند.

به عبارت دیگر ، ما می توانیم احساسات دیگران را در یابیم و به سرعت تفکر، احساسات، فیزیک و اعمال خود رابرای سازگاری هرچه بیش تر با آن موقعیت، تنظیم کنیم .

قسمتی از مغز شما ، برای آزاد سازی اکسی توسین با هدف ایجاد ارتباطی بسیار عمیق میان افراد در سطحی پایین تر ازخود آگاه، در امتداد با سیستم عصبی سمپاتیک فعالیت می کند! این فرایند باعث ایجاد انسجام در احساسات میان فردی می شود! بدن انسان، در هر سنی که باشد، از این لحاظ بسیار فعال است! این عکس العمل است که موجب می شود مخاطب پیام های غیر کلامی که توسط فرد دیگر منتقل می شوند را منعکس یا تقلید نماید!

در این حالت که فرد سخنران یا در موضع جنگ است یا فرار، مخاطب نیز در این عمل با او شریک خواهد شد! و از آنجاییکه تعداد مخاطبان بیش از فرد سخنران است، بنابراین به سرعت و چند برابر بازخورد هایی چون ترس، پرخاش و یا تسلیم از جانب مخاطبان تولید می شود! و این احساس به سخنران دست میدهد:

                           “جمعیت خشن…. درسته منو قورت داد!”

پس نتیجه گیری میکنیم که احساسات فرد سخنران در میزان موفقیت وی در سخنرانی بسیار حائز اهمیت هست! لذا بایستی حین سخنرانی کاملا حواسمان  به نوع احساسی که ساطع میکنیم، باشد .

و هیجاناتی مثبت مثل احساس شادی، نشاط ، آرامش،  دوست داشتن، رضایت خاطر و خرسندی را به مخاطبانمان منعکس کنیم.

بهتر است  قبل از اجرای خود، این لحظه را  مجسم کنید که:

سخنرانی شما  بسیار زیبا و فوق العاده بپایان رسیده است! این حالت بصورت ناخود آگاه تاثیری مثبت بر روی ذهن شما خواهد داشت! و میتوانید این احساسات خوب را در خود ایجاد کنید و واقعا فوق العاده بدرخشید.

موید و منصور باشید.

لطفا در جهت پربار تر نمودن محتوای این مقاله نظرات خود را در زیر همین صفحه به اشتراک بگذارید.

درباره ارسطو قلندری

همچنین بررسی کنید.

MIRACLE MORNING

شش راهکار حیاتی که منجی‌ زندگی انسانهای موفق بوده وهستند

شش راهکار حیاتی که منجی‌ زندگی انسانهای موفق بوده وهستند به دنبال چه چیز میگردید؟ …

۲ پیام ها

  1. با سلام
    با تشکر از مطلب شما . بسیار کاربردی و موثر بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =