خانه / توسعه فردی / شش راهکار حیاتی که منجی‌ زندگی انسانهای موفق بوده وهستند

شش راهکار حیاتی که منجی‌ زندگی انسانهای موفق بوده وهستند

شش راهکار حیاتی که منجی‌ زندگی انسانهای موفق بوده وهستند

به دنبال چه چیز میگردید؟

خوشبختی، سلامتی، پول، آزادی، موفقیت و عشق یا هر چیز دیگر.

یک خبر خوش برای شما بدهم که:

شما واقعاٌ میتوانید همه ی اینها را بدست بیاورید.

Hal Elrod
هال الرود

هال الرود نویسنده کتاب معروف «صبح جادویی»میگوید:

نقطه ی آغاز همه ی این موفقیت ها این است که صبح ها چگونه از خواب برمی خیزید؛ ! ایشان در ادامه به شش راهکار حیاتی که به منجی‌های زندگی معروف هستند میپردازد و اشاره مینماید که در صورت کاربست این شش منجی در زندگی هر روز قبل از ساعت ۸صبح شما را به سطوحی از موفقیت که خواهان وسزاوارش هستید، می رساند.

MIRACLE MORNING
صبح جادویی

این شش منجی عبارتند از:

منجی اول: سکوت

به قول متیو کلی در یک ساعت سکوت می‌توان بیشتر از یک سال کتاب خواندن مطلب یاد گرفت. در زمان سکوت، می‌توان این فعالیت‌ها را انجام داد. درون‌کاوی (مدیتیشن)، دعا کردن، تفکر عمیق، تنفس عمیق، قدردانی.

جک کنفیلد  در ویدئوی آموزشی که آن را مراقبه چهار مرحله ای نامیده است،  نیز به این مورد پرداخته است و درون کاوی را عامل مهم، لازم و ضروری در مسیر موفقیت خود قلمداد نموده است.

ایشان مراقبه را این گونه تعریف مینماید:

مراقبه تمرینی برای تعلیم دادن ذهن است که باعث ایجاد آگاهی درفرد می شود و سلامتی، روابط، یادگیری و حافظه، عملکردهای ورزشی و موفقیت های کاری را بهبود می بخشد.

 منجی دوم:تلقین به خود (جملات تأکیدی مثبت)

به قول محمدعلی کلی: تکرار تمرین‌هاست که منجر به باورها می‌شود. وقتی یک باور به اعتقاد راسخ تبدیل شود، اتفاقات رخ می‌دهند.

۵ قدم ساده برای خلق تلقین‌های مثبت

قدم اول: واقعاً خواهان چه هستید؟

قدم دوم: چرا آن را می‌خواهید؟

قدم سوم: برای دستیابی به آن‌ها باید به چه کسی تبدیل شوید؟ (این مرحله نقطه عطف این فرآیند است یعنی زندگی شما فقط وقتی بهتر می‌شود که خودتان بهتر شوید، گاهی نیاز است برای اینکه خودتان را سریعتر به این سطح (توسعه فردی وبهبود) برسانید از همراهی یک کوچ حرفه ای بهره مند شوید.

قدم چهارم: برای دستیابی به آن‌ها متعهد به انجام چه‌کارهایی می‌شوید؟

قدم پنجم: از سخنان الهام‌بخش بهره بگیرید.

برای اینکه تلقین‌هایتان مؤثر واقع شوند لازم است که هنگام خواندن آن‌ها احساساتتان را درگیر کنید. تکرار بدون تفکر یک عبارت بدون درک حقیقت آن کمترین تأثیر را بر روی شما خواهد داشت.

منجی سوم: تجسم

تجسم خلاق یا تصویرسازی ذهنی، به فرآیند به‌کارگیری تخیلات برای خلق تصاویر ذهنی از رفتارها و نتایج زندگی واقعی برای ایجاد نتایج مثبت، در جهان بیرونی اطلاق می‌شود.! تصور دقیق آنچه در جست‌وجویش هستید و سپس تکرار ذهنی آنچه برای دستیابی به آن لازم است.

سه قدم ساده برای تجسم به شیوه صبح جادویی:

آماده شدن.

تجسم چیزی که واقعاً خواهانش هستید.

تجسم شخصی که لازم است باشید و کاری که لازم است انجام دهید.

منجی چهارم: ورزش

ورزش صبحگاهی باید یک بخش ضروری از برنامه روزانه‌تان باشد. با این کار انرژی‌تان به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد. سلامتی، اعتمادبه‌نفس و رفاه عاطفی‌تان بهبود می‌یابد. اگر وقت کافی ندارید هرروز صبح ۶۰ ثانیه هم که شده ورزش کنید.

منجی پنجم: مطالعه

به گفته مارک تواین کسی که مطالعه نمی‌کند نسبت به کسی که خواندن بلد نیست هیچ‌گونه برتری ندارد.! هدف از مطالعه یادگیری از متخصصان است. کسانی که آنچه شما قصد انجامش را دارید قبلاً انجامش دادند. لازم نیست دوباره چرخ را اختراع کنید. سریع‌ترین راه برای دستیابی به خواسته‌ها الگو قرار دادن افراد موفقی است که قبلاً به آنچه شما می‌خواهید دست‌یافته‌اند. برخی از کتاب‌های مورد علاقه من در زمینهٔ دستیابی به موفقیت: بیندیشید و ثروتمند شوید (ناپلئون هیل)، اثر مرکب (دارن هاردی) هدفها(برایان تریسی) میباشند.

منجی ششم: نوشتن (مکتوب کردن)

دیانا راب میگوید: آنچه می‌نویسید و مکتوب می‌کنید درمانی است که هیچ هزینه‌ای ندارد.

شیوه محبوب من در نوشتن، ثبت وقایع روزانه است؛ !و هرروز طی فرآیند صبح جادویی پنج‌ تا ده دقیقه از وقتم را صرف این کار می‌کنم.! با بیرون راندن افکار مختلف از ذهنتان و مکتوب کردن آن‌ها، به بینش‌های ارزشمندی دست پیدا می‌کنید که در غیر این صورت هرگز از وجود آن‌ها باخبر نمی‌شدید.

نمونه یک برنامه ۶۰ دقیقه‌ای صبح جادویی

(با بهره‌گیری از منجی‌های زندگی)

سکوت (۵ دقیقه)

تلقین به خود (۵ دقیقه)

تجسم (۵ دقیقه)

ورزش (۲۰ دقیقه)

مطالعه (۲۰ دقیقه)

نوشتن (۵ دقیقه)

که می‌تواند برحسب اولویت‌های شما شخصی‌سازی شود.

اگر قصد دارید گامهای موفقیت و توسعه فردی را با سرعت بیشتر طی نمایید و موفقیتهای خود را زودتر و کم هزینه تر به منصه ظهور برسانید با یک کوچ حرفه ای تماس بگیرید.

شاد موفق وپیروز باشید

درباره ارسطو قلندری

همچنین بررسی کنید.

شناخت هویت(کیستی) شاه کلید موفقیت

شناخت هویت(کیستی) شاه کلید موفقیت شما کیستید به راستی چگونه کسی هستید؟   خود شناسی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =