خانه / دسته‌بندی نشده / آموزش مراقبه چهار مرحله ای جک کنفیلد

آموزش مراقبه چهار مرحله ای جک کنفیلد

آموزش مراقبه چهار مرحله ای جک کنفیلد

درود بر شما خوانندگان بزرگوار

در مقاله«شش راهکار حیاتی که منجی‌ زندگی انسانهای موفق بوده وهستند» !به نقل از هال الرود گفتیم که یکی از منجی های زندگی سکوت هست!که حالات مختلفی دارد و به اشکال گوناگون قابل اجراست؛!یکی از این حالات مراقبه است؛ در تحقیقاتی که پیرامون مراقبه داشتم به یکی از بهترین اشکال  آن  که هم ساده و هم پر قدرت است برخوردم؛!این ویدئو که به مراقبه چهار مرحله ای جک کنفیلد مشهور است! به زبان اصلی و با زیر نویس فارسی پخش شده است؛! بنده در این مقاله سعی نمودم  این ویدئو را ( آموزش مراقبه چهار مرحله ای جک کنفیلد) برای علاقه مندان به نوشتاری به زبان فارسی منتشر کنم،! امید است که مورد استفاده و توجه شما عزیزان قرارگیرد.

در این ترجمه تمام نوشته ها بر اساس گفتار جک کنفیلد ودر برخی موارد!با کمی تغییرآورده شده است.

یکی از رموز موفقیت جک کنفیلد از زبان خودشان

سلام؛

من جک کنفیلد هستمjack canfield

و امروز می خواهم با شما راجع به چیزی صحبت کنم که در مسیر موفقیت!من بسیار لازم و ضروری بوده است و آن مراقبه است.

مراقبه تمرینی برای تعلیم دادن ذهن است که باعث ایجاد حالت آگاهی می شود.

مراقبه برای بدست آوردن بعضی از مزایا مثل ریلکس شدن،!کاهش استرس، شفا پیدا کردن تقویت نیروی زندگی یا بدست آوردن بعضی از ویژگیها مثل عشق، صبر،! سخاوتمندی و بخشش و همچنین برای دستیابی به خود درونی از ضمیر ناخودآگاهتان یا از قدرت کائنات!که معمولاً خدا یا هوش بی نهایت یا آگاهی کائنات یا منبع انرژی خطاب می شود!مورد استفاده قرار می گیرد.

مراقبه همچنین یک ابزار قدرتمند برای دسترسی به خلاقیت تان و بصیرت و خرد درونی تان است.

مراقبه می تواند به شما کمک کند تا بسیار سریع تر به موفقیت دست پیدا کنید.

چون وقتی که ذهن تان خالی و متمرکز باشد و بدنتان ریلکس و آرام باشد! می توانید به اطلاعات درونی و بیرونی دست پیدا کنید که می توانند به شما کمک کنند!تا تصمیمات خیلی بهتری در زندگیتان بگیرید.

و هرچقدر بیشتر مراقبه کنید دسترسی بیشتری به بصیرت و بینش درونی تان دارید.

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد مراقبه،!سلامتی، روابط، یادگیری و حافظه، عملکردهای ورزشی و موفقیت های کاریتان را بهبود می بخشد.!سه تا از بزرگترین منابع موفقیت من در حالی که مراقبه میکردم به سراغم می آمدند.

عنوان کتاب سوپ جو برای روح که تبدیل به یک برند چند میلیون دلاری شد! و الهام و روحیه ایجاد انجمن رهبری تحول گرا و برنامه های تعلیمی معلمان آنلاین که به مردم آموزش می دهد!چگونه به دیگران اصول موفقیت را آموزش دهند فرم های بسیار متفاوتی برای مراقبه طی هزاران سال در فرهنگ های مختلف به وجود آمده است!و من تعدادی از آنها را در تعالیم موفقیتم در برنامه های صوتی «بیدار کردن قدرت» آموزش می دهم.

آموزش مراقبه ۴ مرحله ای جک کنفیلد

و حالا یکی از ابتدایی ترین آنها و یکی از قدرتمند ترین آنها که من به سادگی آن را « مراقبه ۴ مرحله ای » می نامم،!بسیار قدرتمند است چون ۴ فرم مراقبه را در یک تمرین ساده جمع کرده است.

مرحله اول:

 ابتدا یک مکان آرام پیدا کنید چشمهایتان را ببندید و سپس با چند نفس عمیق و طولانی روی آرام کردن تنفس تان تمرکز کنید.

سپس یک نور سفید یا طلائی رنگ را تصور کنید که از سمت چپ بدنتان شروع به بالا آمدن میکند از پای چپ تان شروع می شود به آرامی تمام نیمه چپ بدنتان را فرا می گیرد از مغزتان عبور می کند و سپس از سمت راست بدن تان پائین می رود تصور کنید که از پایین بیرون می آید و دوباره بالا می آید.( این کار را سه بار انجام دهید.)

مرحله دوم:

بعد از اینکه چرخه نور را در بدنتان کامل کردید وقت آنست که کلمات یا عبارات متعالی و متعادل کننده را تکرار کنید.

عباراتی مثل: «ریلکس باش» یا «صبور باش» یا «من مورد عشق و محبت هستم» یا «من در کائنات هستم و کائنات در من است»

برای سه تا چهار دقیقه  این عبارات را بی صدا تکرار کنید.( بسته به موقعیت خودتان و اینکه چه هدفی دارید میتوانید ۳۰%عبارات را تغییر دهید)

مرحله سوم:

وقتی این کار را تمام کردید(مرحله دوم) دست از تکرار کردن کلمات یا عبارت هایتان بکشید و وارد حالت مراقبه و سکوت محض شوید فقط دوباره به مدت سه یا چهار دقیقه به هر فکر یا احساس یا حس فیزیکی که در خود آگاهتان جریان دارد توجه کنید و اگر دیدید که در افکارتان گم شده اید فقط آن افکار را مشاهده کنید و سپس رها کنید.

این کار مثل ایستادن در کنار رودخانه و تماشا کردن قایق هایی که به آرامی عبور می کنند است و اگر ناگهان خودتان را سوار بر قایق دیدید، فقط به ساحل برگردید و دوباره به تماشای افکار و احساساتتان بپردازید.

مرحله چهارم:

و گام چهارم و نهایی این است که چند دقیقه را صرف این کنید که خودتان را در محاصره نور افکن ها ببینید مثلاً من الان اطرافم پر از نور افکن است یا یک هاله ای از نور سفید و سپس بعد از یک یا دو دقیقه انجام آن کار یک یا دو دقیقه اهداف تان را تصور کنید که به آنها رسیده اید در این گام خواسته هایتان را به سمت کائنات می فرستید و کائنات به شما کمک می کند تا افراد، منابع و فرصت های لازم برای انجام دادن اهدافتان به سمت شما جذب شود.

هر فرمی از مراقبه را که انجام می دهید یادتان باشد که نمی توانید آن را اشتباه انجام دهید.

هر فرمی از مراقبه را که انجام می دهید یادتان باشد که نمی توانید آن را اشتباه انجام دهید. هر چیزی که تجربه می کنید، خوب است انتظار نداشته باشید که یک شبه یک ذهن خالی و روشن داشته باشید. مراقبه یک روال روزانه است که باید سال ها تمرین کنید اما من به شما قول می دهم که مزایایش بسیار عمیق هستند و وقتی که تازه شروع می کنید، ۱۲ دقیقه تا ۲۰ دقیقه کافی است و با گذر زمان شما احساس می کنید که می خواهید مراقبه تان را طولانی تر کنید این یک پیشرفت طبیعی است.

جک کنفیلد چه مقدار مراقبه میکند؟

من معمولاً زمانی حدود ۲۰ دقیقه را روی گوشی ام تنظیم میکنم.! اما یادتان باشد اگر ۲۰ دقیقه وقت ندارید فقط ۵ دقیقه تمرکز!کردن روی تنفس تان حتی با تمرکز کردن روی احساس کردن هوایی که از بینی تان بیرون می آید یا حس کردن بالا و پائین شدن سینه تان بهتر از هیچی است.

حالا این تکلیف شما بعد از این آموزش است.(جک کنفیلد)

فقط یک دقیقه صرف کنید تا به جایی راحت بروید و روی تنفستان تمرکز کنید.!درحالی که روی تنفستان تمرکز کرده اید می توانید ذهنتان را روی یکی از جملات تأکیدی شخصی تان نیز متمرکز کنید!فقط آن را پشت سر هم تکرار کنید.!یکی دیگر از راه های ساده برای آرام کردن ذهن، تصور کردن صحنه های آرام مثل صحنه های حرکت ابرها یا یک دریاچه مواج که آرام می شود است.!فقط با انجام دادن این کار به مدت ۵ دقیقه در روز شروع کنید!و سپس مدت زمانی را که برای مراقبه صرف می کنید افزایش دهید.!در عرض چند هفته، اینک از نظر ذهنی و فیزیکی چه احساسی دارید را دوباره ارزیابی کنید.

من تضمین می کنم که شما متوجه افزایش انرژی در زندگی تان خواهید شد.!یادتان باشد که هیچ چیز بهتر نمی شود مگر اینکه این کار(مراقبه)را انجام دهید.

درباره ارسطو قلندری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =